ZİRKONYUM VE KOMPOZİT LAMİNA İLE GÜLÜŞ ESTETİĞİ


Kompozit laminalar özellikle son yıllarda oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır. Birçok renk seçeneğine sahip olan laminate tedavisi ile çocuklarımızı estetik bir gülüşe kavuşturuyoruz.Bir diğer seçeneğimiz ise pediatrik zirkonyum kronlardır.

Çocuklarda erken yaşlarda görülen çürükler, dişlerde oldukça fazla miktarda madde kaybına sebep olabilmektedir. Nispeten 4 yaş ve altı çocuklarda ön dişlerdeki çürüklerde en estetik çözüm zirkonyum kronlardır. Zirkonyum kronlar diş dolgularında dahaz az bakteri ve plak tutmaktadır. Bu yüzden antiplak özelliğine sahiptir. Aynı zamanda zirkonyum kronlar süt dişlerinde yapılabilecek en dayanıklı kronlardır.

Zirkonyum kronlar nasıl uygulanır?
Bu tedavi sedasyon/genel anestezi altında diş tedavileri yapılan çocuklarda daha sıklıkla uygulanmaktadır. Sebebi ise bebeklik döneminde birden çok ve derin çürüğü bulunan çocuklarımızın tüm tedavilerini tamamlayabilmek için çoğunlukla genel anesteziye ihtiyaç duyulmasıdır. Dişler az miktarda kesilir. Özel tıbbi yapıştırıcı ile hazırlanan zirkonyum kaplamalar yerleştirirlir.

İşlem sırasında ağrı hissedilir mi?

Yaptığımız her işlemde olduğu gibi hastamız ağrı veya acı hissetmez.

Loading

Yorumlar kapatıldı.