ÇÜRÜKLERİN DURDURULMASI

HER ÇÜRÜK DİŞE DOLGU YAPTIRMAK ARTIK ŞART DEĞİL !

Koruyucu diş hekimliği ile başlangıç çürünklerinin durdurlması veya çürümesi ihtimali bulunan dişlerin korunması yeni bir bakış açısıdır. Bu şekilde çocuğunuzun çürük dişlerine herhangi bir girişimsel müdehale yapmadan bu dişleri sağlığına kavuşturabilmekteyiz. Bunun için gerekli uzman  kadrosuna ve bilgiye sahibiz. Bu tekniklerden kısaca bahsederek sizi bilgilendirelim.

Son yıllarda modern diş hekimliği çürük riskini azaltma, koruyucu uygulamalar ve diş yapılarının mümkün olduğunca korunduğu girişimsel olmayan koruyucu teknikleri ön plana çıkarmaya odaklanmıştır. Buna bağlı olarak günümüzde çürük prevalansı düşüşe geçmiş, biçim ve ilerleme hızı bakımından değişikliğe uğramıştır.

Pit ve fissürler olarak adlandırdığımız çürüğe dayanıksız alanların güçlendirmesi bu hedef doğrultusunda en büyük silahımız oldu. Bu fissürleri güçlendirmek için birçok teknik kullanmaktayız. Ayrıca bu bölgelerdeki başlangıç aşamasındaki çürüklerin ilerleyişini de yavaşlatma hatta durdurmaktayız.

Resimde gösterdiğimiz alanda  diş fırçalama ile dahi kimi zaman uzaklaştıramadığımız gıda maddeleri kalmaktadır. Zaman içerisinde bu gıda maddeleri çürüğe sebep olmaktadır.

Bu alanları koruyucu bir teknikle girişimsel olmadan sizin basit bir fırçalama ile uzaklaştırabileceğiniz bir temizlenebilir alan haline dönüştürüyoruz.

Loading

Yorumlar kapatıldı.